Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z giżyckiej komendy rozmawiają o bezpieczeństwie

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku w ramach realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczne ferie” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Giżycku, Gimnazjum w Bystrym, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Giżycku, Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku oraz w Internacie Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. Podczas spotkań funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych.

Dzielnicowy oraz Policjantka zajmująca się problematyką nieletnich w ramach realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczne ferie” spotkali się z uczniami szkół z powiatu giżyckiego. W czasie zajęć z najmłodszymi uczestnikami spotkania, mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych.

Natomiast z uczniami szkół ponadgimnazjalnych mundurowi rozmawiali na temat uzależnień, jakim mogą ulec młodzi ludzie sięgający po substancje psychoaktywne. Podczas prelekcji został wykorzystany materiał filmowy pn. „STOP DOPALACZOM! zrealizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz „Kolekcjonerzy Mocnych Wrażeń – Moda na Dopalacze”. W filmach wypowiadają się młodzi ludzie, którzy w oparciu o własne doświadczenie i posiadaną wiedzę przestrzegają przed ich zażywaniem.

Głównym celem tych spotkań, było zwrócenie uwagi, że życie wolne od substancji psychoaktywnych i przemocy pozwala na unikniecie kolizji z prawem i chroni przez wieloma życiowymi tragediami. Tego typu spotkania będą kontynuowane przez okres ferii zimowych i w drugim półroczy szkolnym we wszystkich placówkach oświatowych na terenie powiatu giżyckiego.

Prelekcje realizowane były wspólnie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Giżycku.
 
Wizyty w szkołach były również doskonałą okazją, aby spotkać się z Gronem Pedagogicznym i porozmawiać o działaniu „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Policjanci omawiają zasady umieszczania informacji na mapie oraz zasady reagowania policjantów na wskazane zagrożenia. 
 

Pliki do pobrania

  • 83.12 KB
  • 64.05 KB
Powrót na górę strony