Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci mnie bezpieczeństwo. Spotkanie policjantów z dziećmi

W ciągu ostatnich dni giżyccy policjanci spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Podczas wizyty w przedszkolu i szkołach, funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa. Uczestnikom spotkań bardzo podobały się policyjne przedmioty, a największą niespodzianką był prawdziwy radiowóz

Policyjne spotkania z dziećmi są okazją do zapoznawania z zadaniami funkcjonariuszy, a jednocześnie z zasadami bezpieczeństwa, których trzeba się uczyć jak najwcześniej. Giżyccy policjanci często są zapraszani do udziału w piknikach i do placówek oświatowych, gdzie przybliżają dzieciom swoją pracę i uczą właściwych zachowań w różnych sytuacjach.

Takie spotkania w ciągu ostatnich dni w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo" odbyły się na terenie całego powiatu w związku ze zbliżającymi się wakacjami.

W ramach tych spotkań najmłodsi również odwiedzili policjantów w budynku komendy. Dzieci podczas spotkania, aktywnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadając na zagadki i pytania policjantów, ćwicząc wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz oglądając dokładnie policyjny sprzęt.

W czasie spotkania najmłodsi mieszkańcy Giżycka dowiedzieli się m.in. tego, że policjanci są po to, aby pomagać osobom pokrzywdzonym, że każdy powinien codziennie dbać o bezpieczeństwo swoje i innych, szczególnie na drodze i że wszyscy policjanci bardzo kochają dzieci i dlatego przypominają o ostrożności i stosowaniu się do zasad bezpieczeństwa w każdej życiowej sytuacji.