W Giżycku najmłodszych kręci bezpieczeństwo - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W Giżycku najmłodszych kręci bezpieczeństwo

Okres wakacyjny to czas wzmożonych działań profilaktycznych Policji. Mundurowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą w miejscach ich przebywania, uczestniczą w festynach i organizują akcje profilaktyczne we współpracy z innymi służbami działającymi na rzecz bezpieczeństwa. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampanii pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo", objętej honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Dzisiaj w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Giżycku, policjantka zajmująca się profilaktyką i sprawami osób nieletnich wspólnie z przedstawicielem Sanepidu w Giżycku  spotkała się  z dziećmi, które spędzają czas wolny od nauki na zorganizowanej formie wypoczynku właśnie w giżyckiej świetlicy.

W trakcie spotkania  dzieciom zostały przybliżone podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa na wodzie. Policjantka zaapelowała do najmłodszych o rozsądne korzystanie  z Internetu i przypomniała jak należy się zachować w przypadku spotkania z agresywnym psem.

Dzieci dowiedziały się również o konkursie "Filmowy przeWODNIK", którego głównym celem jest promowanie bezpiecznych zachowań nad wodą. Tego rodzaju prelekcje organizowane będą przez cały okres wakacyjny.
 

  • spotkanie z dziećmi
  • spotkanie z dziećmi
  • spotkanie z dziećmi