Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

“Kręci mnie bezpieczeństwo” – spotkanie z dziećmi

W ramach zainaugurowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji akcji profilaktycznej pn. ”Kręci mnie bezpieczeństwo”, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku spotkał się z dziećmi, które wypoczywają w Ośrodku Mazurskim w Okrągłym. Głównym celem spotkania z dziećmi było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą, a także na koloniach, obozach i w innych miejscach letniego wypoczynku.

Spotkanie to zorganizował mł. asp. Karol Romanowicz, dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, na co dzień pełniący służbę na terenie gminy Miłki.  Jego celem było wakacyjne przypomnienie dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Policjant rozmawiał z kolonistami m.in. o prawidłowym zachowaniu w rejonie dróg, przechodzeniu przez jezdnię, roli elementów odblaskowych, a także o kontaktach z osobami obcymi.

Funkcjonariusz przypomniał też podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie podróży, wycieczek czy też wypoczynku nad wodą. Rozmawiał również o odpowiednim zachowaniu się podczas pobytu na koloni lub obozie.

Spotkanie z dziećmi to kolejna inicjatywa policjantów powiatu giżyckiego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.