Trzech na jednego. Zarzuty za pobicie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech na jednego. Zarzuty za pobicie

Giżyccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o zaatakowanie mieszkańca Ostrołęki. Do pobicia doszło w miniony wtorek około godziny 6.00 na jednym z campingów w powiecie giżyckim. Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek (11.07.2017) oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał informacje o pobiciu 34-letniego mieszkańca Ostrołęki. Jak wynikało z informacji pokrzywdzony został zaatakowany przez trzech napastników. Na miejsce zdarzenia został skierowany patrol policji. Jak ustalili policjanci 36-letni Paweł B., 37-letni Zbigniew S. oraz 41-letni Mirosław K. bili 34-latka po całym ciele. Mężczyzna z urazem twarzy trafił do szpitala. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci, którzy pracowali nad sprawą, przesłuchali świadków zdarzenia jak i samych pokrzywdzonych. Z relacji świadków wynikało, że pokrzywdzony zwrócił mężczyznom uwagę ponieważ zachowywali się zbyt głośno, przy czym byli pod wyraźnym wpływem alkoholu. W odwecie napastnicy w pierwszej kolejności wyzwali wulgarnie żonę pokrzywdzonego, a kiedy mężczyzna staną w jej obronie, został zaatakowany i pobity. Z obrażeniami twarzy trafił do szpitala w Giżycku.

Następnego dnia mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia, do których przyznali się. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo może im grozić do 3 lat pozbawienia wolności.