Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skontrolowali ponad 1300 kierowców, pięciu z nich kierowało na "podwójnym gazie"

Przez dwa dni na drogach powiatu giżyckiego prowadzona była akcja "Alkohol i narkotyki". Głównym celem akcji było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków odurzajacych. Wzmożone działania miały również na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych.

Działania policjantów były skoncentrowane na przeprowadzeniu maksymalnej ilości kontroli kierowców i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych.

Dwudniowe przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w kilkunastu punktach kontrolnych na terenie Giżycka i całego powiatu giżyckiego. W trakcie działań funkcjonariusze ruchu drogowego i funkcjonariusze wydziału kryminalnego skontrolowali stan trzeźwości 1331 kierowców. W rezultacie policjanci ujawnili pięciu kierowców, którzy prowadzili samochód na tzw. "podwójnym gazie".

W trakcie prowadzonych działań, funkcjonariusze także pracowali na miejscu groźnie wygladającego zdarzenia drogowego na krajowej 59 w Giżycku. Tam 24-letnia mieszkanka powiatu mrągowskiego, kierująca fordem mondeo po wyjściu z łuku drogi w prawo, straciła panowanie nad autem, wpadła w pożlizg po czym zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła sie czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważych obrażeń ciała. Po przebadaniu na zawartosć alkoholu w organizmie, na szczęście okazało sie, że kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci apelują!

Alkohol, brawura, brak wyobraźni i rozsądku to tylko kilka przyczyn groźnych zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!
 

Apelujemy równiez do osób, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem – korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany poinformujmy o tym Policję.
 

  • zderzenie pojazdów na krajowej 59
  • zderzenie pojazdów na krajowej 59