Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok". Spotkanie najmłodszych z Policjantami.

Giżyccy policjanci w ramach prowadzony działań profilaktycznych pn. „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Giżycku oraz z Przedszkola "Koralik" w Giżycku. Funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, a następnie zaprezentowali dzieciom prawidłowe przekraczane jezdni. Działania prowadzone są w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok”.

Dzisiaj giżyccy policjanci w rejonie skrzyżowania ulicy 1-go Maja i T. Kościuszki w Giżycku spotkali się z grupą 4 i 5-latków z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Giżycku. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na początku spotkania maluchy dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przypomniano dzieciom o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie przekraczania jezdni i o tym jak ważne jest to, aby posiadały w swoim ubiorze elementy odblaskowe. W dalszej części spotkania zaprezentowano dzieciom, w rejonie skrzyżowania, prawidłowe przekraczanie jezdni, a następnie przedszkolaki pod nadzorem policjantów uczyły się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. A wszystko po to, aby być bezpiecznym na drodze.

W tym dniu również dzieci z Przedszkola "Koralik" w Giżycku odwiedziły policjantów w komendzie.  Spotkanie odbyło sie w ramach programu "Do żródeł wiedzy o bezpieczeństwie - Otwarte jednostki Policji"  Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać jak wygląda służba policjantów poszczególnych pionów oraz zwiedzić budynek komendy. Dzieci z dużym zainteresowaniem zwiedzały pomieszczenie dyżurnego, pokój okazań, pomieszczenia dla zatrzymanych, sale odpraw.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego wyposażenia oraz tzw. wyposażenia specjalnego. Każdy chętny mógł przymierzyć kamizelkę kuloodporną lub wziąć do ręki tonfę albo kajdanki.

Spotkanie było okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i bezpiecznej zabawy. Mł. asp. Iwona Chruścińska przypominał najmłodszym jak ważne jest posiadanie przy  sobie elementów odblaskowych, których używanie może zapobiec tragedii na drodze.
 

Przekazane informacje i prowadzony program są elementem ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” adresowanej do uczniów szkół podstawowych i dzieci z przedszkoli. Akcja prowadzona jest pod honorowym patronatem Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.