Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj młodzi mężczyźni włamali się do domku letniskowego – poniosą konsekwencje

Za kradzież z włamaniem odpowiedzą dwaj mieszkańcy powiatu giżyckiego, których zatrzymali giżyccy policjanci. Mężczyźni zabrali ze sobą sprzęt RTV i AGD o wartości blisko 400 złotych. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek kilka minut po godzinie 21.00 giżyccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do jednego z domków letniskowych w miejscowości Kruklin w gminie Giżycko. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcami włamania są dwaj mężczyźni, którzy aby dostać do środka altany najpierw odkręcili zawiasy w drzwiach, a następnie po ich odchyleniu weszli do środka, skąd zabrali sprzęt RTV i AGD o wartości blisko 400 złotych.

Policjanci ustalili, że kradzieży dokonali dwaj mieszkańcy powiatu giżyckiego: 27-latek oraz o 6 lat młodszy wspólnik. Mężczyźni zostali zatrzymani już następnego dnia. Po przeszukaniu mieszkania, funkcjonariusze znaleźli skradziony sprzęt, który wrócił do właściciela.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali. Prokurator zastosował wobec nich policyjne dozory. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że nie jest to ich jedyne przewinienie. Mężczyźni mają na swoim koncie jeszcze inne włamania do altan i samochodów na terenie powiatu.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grożą im kary pozbawienia wolności do 10 lat.