Przekroczył prędkość i był pijany - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość i był pijany

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 54-latkowi, który prowadził samochód mając 1 promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany po tym, gdy w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 34 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Wczoraj, 7 maja br. kilka minut po godzinie 8:00 w m. Wilkasy DK nr 59, policjanci giżyckiej drogówki realizując działania pn. „Prędkość” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Saaba, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 34km/h. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się także, że 54-latek, mieszkaniec Gdyni jest nietrzeźwy. Kierowca prowadził pojazd mając 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i konsekwencje finansowe.

Policja ponownie „APELUJE” do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać , że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu , roweru, motocykla !!!!!! Pamiętajmy , że kierowanie wszelkimi pojazdami na ,, podwójnym gazie ,, jest zabronione nie tylko przepisami prawa ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed , a nie po fakcie... 

  • kontrola drogowa