Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekendowi nietrzeźwi kierujący w rękach giżyckiej Policji

Wieczorem 11 maja 2018 r., w miejscowości Skop do kontroli drogowej został zatrzymany 65- letni mężczyzna, który kierował pojazdem ciężarowym znajdując się w stanie nietrzeźwości. Zdarzenie to w ten weekend nie było odosobnionym przypadkiem

W miniony piatek, 11 maja wieczorem policjanci Ruchu Drogowego w miejscowości Skop, gmina Ryn, zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem ciężarowym, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 23 km/h. Kierującym okazał się 65- letni mężczyzna, mieszkaniec Giżycka. Policjantom tłumaczył się, że wypił tylko jedno piwo kilka godzi wcześniej. Policjanci zbadali jego trzeźwość, okazało się, że kierowca znajduje się na tzw. "podwójnym gazie". W wyniku przeprowadzonego badania okazało sie, że kierowca ma blisko promil alkoholu w organizmie. W konsekwencji, że mężczyzna ten dopuścił się przestępstwa prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami kat. B i C, a pojazd przekazano innemu kierującemu. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony do domu.

Parę godzin później w Giżycku na ulicy Gdańskiej Policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, mieszkańca Giżycka, który jechał tzw. "zygzakiem". Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po wykonaniu niezbędnych czynności przez Policjantów, męzczyzna  został zwolniony do domu, a rower przekazano osobie trzeźwej.

Dzień później (sobota 12 maja 2018 r.) w miejscowości Kąp, w godzinach wieczorowo-nocnych patrol Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli 36 - letniego mężczyznę, mieszkańca Suwałk, który kierował pojazdem osobowym po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazano, że kierowca ma 0,11 mg/l alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu Prawo Jazdy kat. B, a pojazd przekazano osobie trzeźwej.

W niedzielę również ujawniono kierującego, który był pod działaniem alkoholu, jednakże tym razem kierujący został zatrzymany przez innego uczestnika ruchu drogowego. Miało to miejsce po godzinie 15.00 w miejscowości Lipińskie, gmina Miłki. Mieszkaniec Wodzisława Śląskiego zauważył pojazd osobowy, którego kierujący wydawał mu się być nietrzeźwy. Po jego zatrzymaniu wyczuł od kierującego alkohol, uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce patrol Ruchu Drogowego. Policjanci dokonali sprawdzenia jego stanu trzeźwości, po którym stwierdzono ponad 2,5 promila stężenia alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, iż kierujący nie posiadał Prawa Jazdy.

Parę godzin późnej po tym wydarzeniu w Giżycku na ulicy Warszawskiej patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystę, który również okazał się być nietrzeźwy.

Za powyższe zdarzenia weekendowym kierowcom grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów nawet na kilka lat oraz wysokie grzywny w drodze postępowania sądowego.