Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu drogowego

Policjanci z giżyckiej „drogówki” wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany do kontroli w Giżycku na ulicy Warmińskiej. 55-latek miał blisko 2 promile alkoholu, stracił prawo jazdy.

Policjanci z giżyckiej "drogówki", wczoraj 29 maja, kilka minut przed godziną 18:00 wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierującego. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany do kontroli w Giżycku na ulicy Warmińskiej. Badanie alkomatem wykazało, że 55-latek kierował daewoo matiz mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca stracił juz prawo jazdy.

Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Apelujemy!

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji. Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu giżyckiego. Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców jak i osób pokrzywdzonych w wypadkach. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym skrajnej nieodpowiedzialności, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.