Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zatrzymany w Rynie. Stracił prawo jazdy

Ryńscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany do kontroli w Rynie na ulicy Placu Wolności. 74-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu, stracił prawo jazdy.

30 czerwca br, kilka minut przed godziną 16:00 ryńscy policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli w Rynie na ulicy Placu Wolności. Badanie alkomatem wykazało, że 74-latek kierował Skodą, mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca stracił już prawo jazdy.

Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji. Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu giżyckiego.

Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców jak i osób pokrzywdzonych w wypadkach. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym skrajnej nieodpowiedzialności, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.