Bezpieczny wypoczynek podczas wakacji - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny wypoczynek podczas wakacji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku w ramach akcji pn. „Bezpieczne wakacje” uczestniczą w kontrolach obozów harcerskich pod namiotami jak i spotkaniach z komendantami obozów oraz ich uczestnikami. Wszystko po to, aby dzieci i młodzież bezpiecznie spędzili czas w trakcie wypoczynku letniego.

Okres wakacyjny jest dobrą okazją do przypominania dzieciom i młodzieży o zasadach bezpieczeństwa w czasie wolnym od szkoły. Dzielnicowi wraz z policjantką ds. profilaktyki społecznej biorą udział w kontrolach obozów harcerskich pod namiotami i spotkaniach z dziećmi i młodzieżą oraz ich wychowawcami. Funkcjonariusze odwiedzili obozy harcerskie w miejscowościach: Rybical gm. Ryn, Rydzewo gm. Miłki, Kruklin gm. Giżycko, Wydminy, a także kolonistów przebywających na Ośrodku wypoczynkowym „Gwarek” Piękna Góra.

W trakcie spotkań funkcjonariusze  rozmawiali z letnikami przede wszystkim o bezpieczeństwie nad wodą, przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Policjanci edukowali również z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypominając o konieczności noszenia odblasków przez każdą osobę poruszającą się po zmroku, poza obszarem zabudowanym. 

Wśród opiekunów promowana również była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa  - aplikacja służąca aktywnemu działania społeczeństwa w budowaniu poczucia bezpieczeństwa publicznego.