Przekroczyli prędkość stracili prawo jazdy - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyli prędkość stracili prawo jazdy

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali prawo jazdy kolejnym kierowcom, którzy nadmiernie przekroczyli prędkość. 31-latek kierując Renault pędził 106 km/h, 50-letni kierowca Alfa Romeo jechał 103 km/h, natomiast 43-letni kierowca VW Passata przy dopuszczalnej pięćdziesiątce pędził 101 km/h. Mężczyźni zostali także ukarani mandatem.

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze z giżyckiej drogówki dokonując pomiaru prędkość ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze w trzech przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy jechali zbyt szybko.

Do pierwszej kontroli doszło w m. Szczybały Giżyckie. Kierujący Renault 31-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 106 km/h. Kolejnym kierowcą, który przekroczył dozwoloną prędkość okazał się 50-letni mieszkaniec Giżycka. Mężczyzna jechał Alfa Romeo z prędkością 103 km/h przez Giżycko ul. Obwodową. Z kolei 43-letni mieszkaniec powiatu puckiego jechał VW Passatem przez teren zabudowany z prędkością 101 km/h.

Mundurowi zatrzymali mężczyznom prawo jazdy  i ukarali ich także mandatem karnym w wysokości 400 złotych.

Policjanci kolejny raz apelują o zachowanie rozsądku na drodze. Prędkość jest ważnym czynnikiem mającym wpływ na tragiczne skutki wypadków drogowych. Zdejmując nogę z gazu możemy ograniczyć ich konsekwencje i zwiększyć szanse na przeżycie własne i innych.
Przypominamy, że zgodnie z art. 135 ust. 1a. Ustawy prawo o ruchu drogowym Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.