Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA – INTERAKTYWNE NARZĘDZIE DLA KAŻDEGO

Giżyccy Policjanci przypominają : Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – interaktywne narzędzie dla każdego. Mapa dostępna jest w całym kraju. Każdy może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył w miejscu swojego zamieszkania, wypoczynku lub pracy. Zgłoszenia trafiają do policjantów, którzy regularnie sprawdzają wskazane miejsca.

Krajowa Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa w województwie warmińsko-mazurskim, w tym również w powiecie giżyckim działa od 14 września 2016 roku.  
Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa. Zjawisko to zaś za pomocą mapy jest dokładnie lokalizowane w przestrzeni oraz czasie. Kiedy taka informacja dotrze do policji, zostanie zweryfikowana. Informacje, które można przekazać za pomocą mapy uwzględniają wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Mapa, obok aplikacji „Moja komenda”, jest również świetnym narzędziem do komunikowania się z dzielnicowym, do którego, jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu, dociera informacja o naniesionym zagrożeniu.

Należy jednak zaznaczyć, że taka forma kontaktu nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.