Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny przedszkolak na drodze. Spotkanie z policjantem

Policjanci z Posterunku Policji w Wydminach, dzisiejszego poranka odwiedzili najmłodszych z Przedszkola w Kruklankach. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz podczas kontaktu z psami. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez dzielnicowych pytania. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć z policjantami.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych dzielnicowi z Posterunku Policji w Wydminach praktycznie każdego dnia odwiedzają dzieci i młodzież. Tym razem funkcjonariusze zawitali do milusińskich z Przedszkola w Kruklankach. Tu dzieci okazały się bardzo śmiałe i gdy tylko stróże prawa pojawili się w drzwiach przedszkola, zaczęły zadawać im pytania.

Przedszkolaki chciały wiedzieć na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie. Prowadzący spotkanie dzielnicowi z posterunku udzielili milusińskim kilka cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań w domu. Policjanci podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Ponadto policjanci pokazali jak zachować się podczas spotkanie z psem, który nie posiada właściciela. Na zakończenie dzieci w ramach nagrody mogły zobaczyć policyjny radiowóz wraz z jego wyposażeniem.