Niezapowiedziane spotkanie z dzielnicową - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niezapowiedziane spotkanie z dzielnicową

Przedszkolaki z Przedszkola w Bystrym podczas spaceru miały przyjemność spotkać się z dzielnicową asp. Joanną Urbanowicz, która przypomniała milusińskim jak bezpiecznie poruszać się po drodze i obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Przedszkolaki otrzymały odblaski.

Dzielnicowy to policjant, którego głównym zadaniem jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę. Każdego dnia dzielnicowy wychodzi w rejon pełnienia służby aby realizować ustawowe zadania i być oczywiście bliżej społeczeństwa, aby wspierać, pomagać i rozwiązywać zaistniałe problemy.

I tak dzisiaj, 4 października  asp. Joanna Urbanowicz realizując swoje zadania, podczas obchodu rejonu służbowego spotkała na drodze przedszkolaków. Nie przeszła obojętnie, zatrzymała się i przypomniała najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego jak bezpiecznie poruszać się po drogach oraz o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Przedszkolaki były zachwycone spotkaniem z dzielnicową, otrzymały od swojej policjantki elementy odblaskowe, które oczywiście zaczepiły na swoje ubranka.