Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dopuścili się rozboju. Jeden trafił na 3-miesiące do aresztu, jego wspólnicy otrzymali dozory policyjne

26 grudnia 2018 roku w Giżycku czterech napastników w wieku od 19 do 30 lat dopuściło się rozboju na jednym z mieszkańców powiatu giżyckiego. Oprawcy używając przemocy wobec 16-latka, zabrali mu czapkę, saszetkę z zawartością latarki i pieniędzy w kwocie 60 złotych, o łącznej wartości 190 złotych. Ponadto 30-letni napastnik groził innemu 15-latkowi nożem. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Jego "wspólnicy" otrzymali dozory policyjne.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu, 26 grudnia 2018 roku około godziny 20:00 na ulicy Mickiewicza w Giżycku. Czterech napastników w wieku od 19 do 30 lat, działając wspólnie i w porozumieniu dopuściło się rozboju na jednym z mieszkańców powiatu giżyckiego. Podduszali 16-latka, uderzali pięściami po twarzy oraz kopali po ciele. Następnie zabrali mu czapkę, saszetkę z zawartością latarki i pieniędzy w kwocie 60 złotych. Straty opiewały na łączną kwotę 190 złotych. Ponadto 30-letni napastnik dopuścił się kolejnego przestępstwa. Groził nożem innemu 15-letniemu mieszkańcowi powiatu giżyckiego. Jego 19-letni wspólnik chciał zabrać kolejnemu pokrzywdzonemu klucze do samochodu. W odwecie za nie otrzymanie kluczyków do pojazdu, uszkodził go urywając boczne lusterko.

Sprawcy rozboju to mieszkańcy Giżycka. Zostali zatrzymani zaraz po zdarzeniu. Przy 30-latku policjanci znaleźli utracone przedmioty, które zostały zwrócone pokrzywdzonemu.

29 grudnia 2018 roku Sąd Rejonowy w Giżycku wydał postanowienie wobec 30-letniego mieszkańca miasta o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Mężczyzna dopuścił się rozboju i groźby karalnej. Już wcześniej dopuszczał się podobnych przestępstw.

Wobec dwóch 19-latków i 21-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji ze stawiennictwem trzy razy w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku oraz zakaz kontaktu z pokrzywdzonym oraz zakaz zbliżania się na odległość nie mniejszą niż 50 metrów.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo rozboju mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.