AlcoBlow przekazany ryńskim policjantom - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

AlcoBlow przekazany ryńskim policjantom

Ryńscy policjanci otrzymali nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow. Posłuży on do eliminowania z dróg pijanych kierowców jak również eliminowanie z jezior nietrzeźwych sterników. Nowe urządzenie zostało zakupione z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rynie, a przekazał je policjantom, Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Jarosław Filipek

Wczoraj, 7 stycznia Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku kom. Sławomir Ozygała oraz Kierownik Posterunku Policji w Rynie mł. asp. Krzysztof Korecki odebrali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Ryn Jarosława Filipek urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

AlcoBlow jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w organizmie. Jeśli funkcjonariusz stwierdzi za pomocą AlcoBlow, że kierowca lub sternik jest pod wpływem alkoholu konieczne będzie zbadanie go na innym urządzeniu, które zmierzy ilość alkoholu w jego organizmie i posłuży za dowód w sprawie.

Jeden cykl pomiarowy urządzenia zajmuje około 15 sekund w związku z czym policjant ma możliwość sprawdzenia w krótkim czasie dużej liczby kierujących.

Jest to kolejne urządzenie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w walce z tak poważnym zagrożeniem jak pijani kierujący i sternicy.

 

  • przekazanie AlcoBlow
  • przekazanie AlcoBlow
  • przekazanie AlcoBlow