Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pamiętajmy o innych ludziach, którzy potrzebują pomocy

Kiedy temperatura na zewnątrz spada pamiętajmy o ludziach, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Wystarczy jeden telefon, aby uratować ludzkie życie.

Jak co roku, w chwili gdy następuje ochłodzenie i temperatury na zewnątrz są bliskie zeru lub ujemne, policjanci zwracają się z apelem do wszystkich o to, aby nie byli obojętni na ludzką krzywdę, na osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna.

Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu w szczególności narażone są osoby bezdomne, niezaradne i starsze, a także nietrzeźwi przebywający na zewnątrz.

Gdy widzimy osobę, która potrzebuje pomocy zadzwońmy na numer alarmowy aby powiadomić odpowiednie służby. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

W tym okresie policjanci szczególną uwagą otaczają miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki.

Na wychłodzenie organizmu również narażone są osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu. Jeżeli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy i ewentualnie powiadomić policję lub pomoc społeczną.

Policjanci apelują!!! Pamiętajmy o innych ludziach, którzy potrzebują pomocy i reagujmy, gdy zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie organizmu. Jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji, pogotowiu ratunkowemu, Wojewódzkiemu Centrum Powiadamiania Ratunkowego - 112, bądź też zadzwońmy pod bezpłatny całodobowy numer telefonu Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego 800 165 320

Kontrola miejsc przebywania osób bezdomnych

  • kontrola miejsc przebywania osób bezdomnych
  • kontrola miejsc przebywania osób bezdomnych
  • kontrola miejsc przebywania osób bezdomnych