Nadmierna prędkość przyczyną dachowania opla. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Nadmierna prędkość przyczyną dachowania opla.

Zmienna aura wymusza od kierowców zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Dzisiaj, 23 czerwca br na drodze krajowej nr 63 auto dachowało w przydrożnym rowie. Przyczyną, śliska nawierzchnia i nadmierna prędkość. Policja apeluj o rozwagę i zdrowy rozsądek!

W ostatnich dniach warunki na drodze są zmienne, co stanowi zagrożenie zarówno dla kierujących jaki i pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

Dzisiaj, 23 czerwca br, kilka minut po godzinie 9:00 na drodze krajowej nr 63 (trasa Orzysz-Giżycko) doszło do dachowania auta. Jak ustalili policjanci, 64-letni giżycczanin jadąc oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca był trzeźwy, nie odniósł obrażeń. Przyczyna kolizji, śliska nawierzchnia i nadmierna prędkość.

Drugi z kierowców jadąc również drogą krajową nr 63 przez miejscowość Konopki Wielkie gm. Miłki nie zastosował się do przepisów obowiązujących w terenie zabudowanym, czym przekroczył dozwoloną prędkość o 40 km/h. W tym przypadku prawa jazdy nie straci ale brak wyobraźni jest przyczyną wielu tragedii na drodze. Kierowca swoje zachowanie tłumaczył tym, że ma dzisiaj zły dzień.

Policja apeluj o rozwagę i zdrowy rozsądek!

 

  • dachowanie na DK63
  • dachowanie na DK63
  • dachowanie na DK63