POLICJANCI KONTROLUJĄ KOLONIE I OBOZY HARCERSKIE - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI KONTROLUJĄ KOLONIE I OBOZY HARCERSKIE

Giżyccy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku rozpoczęli kontrole kolonii i obozów harcerskich. W pierwszy lipcowy piątek odwiedzili harcerzy przebywających koło Grzybowa gm. Ryn.

W trakcie swojej wizyty, policjanci wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej oraz Państwowej Straży Pożarnej skontrolowali obozowisko. Podczas pobytu w obozie, gdzie dzieci i młodzież wypoczywają w wakacje funkcjonariusze sprawdzili, czy samo miejsce jest bezpieczne i właściwie zabezpieczone. Policjanci interesowali się, czy dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę ze strony dorosłych i odpowiednie warunki pobytu. Jednocześnie zwrócili uwagę na zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych. Służby i dowódca obozu wymienili się niezbędnymi informacjami.

Przy tej okazji profilaktyk społeczny i dzielnicowy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji, szkodliwości zażywania wyrobów tytoniowych, alkoholu i środków odurzających. Poinformowali wypoczywające tam dzieci o konkursie filmowym "Filmowy przeWODNIK" realizowanego w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji.

Podczas spotkania rozdali ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpiecznych wakacji i bezpieczeństwa w lesie. Policjanci mówili również o innych zasadach bezpiecznych zachowań, sposobach unikania zagrożeń i konsekwencjach prawnych niewłaściwych i nieodpowiedzialnych czynów.


 

  • kontrolowany obóz harcerski
  • kontrolowany obóz harcerski