Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bądź bezpieczny w czasie wakacji” - spotkanie z młodzieżą

Tym razem w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczne Wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” giżycka policjantka w poniedziałkowy poranek zawitała do obozu harcerskiego w Rydzewie. Towarzyszyli jej przedstawiciele giżyckiego sanepidu oraz strażacy z Giżycka. Podczas prelekcji omówiono bezpieczeństwo związane z letnim wypoczynkiem

Przedstawiciele mówili o tym, dlaczego warto korzystać tylko i wyłącznie z kąpielisk strzeżonych, przestrzegali przed wygłupami w wodzie, skakaniem „na główkę”, czy w miejscu gdzie nie znamy dna. Bardzo ważną zasadą jest dostosowanie się do regulaminu kąpieliska oraz obowiązujących na nim oznaczeniach. Przypomniano również o samej kąpieli o tym, że zanim wejdziemy do wody trzeba się oswoić z temperaturą dzięki takiemu zachowaniu unikniemy skurczy mięśni, które mogą być dla nas niebezpieczne. Ważnym elementem jest także przebywanie na słońcu.

Policjantka przypomniała również o ostrożności na drodze i podczas podróży. Najmłodsi muszą wiedzieć, że w podróży powinni korzystać z fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Natomiast podczas spacerów i spędzania czasu na placu zabaw, nie dali się zwieść nieznajomym i nie wchodzili na opuszczone podwórka czy place budowy. Nie zabrakło ponadto informacji związanych z konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi dotyczącymi posiadania i zażywania narkotyków i dopalaczy. Ważne informacje przekazali także strażacy dotyczące kwestii zagrożeń związanych ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi i nagłym pogorszeniem pogody. Została omówiona i zaprezentowana ewakuacja obozowiczów. A wszystko po to, aby wakacje były bezpieczne.

 

Powrót na górę strony