W trosce o osoby zagrożone wychłodzeniem - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o osoby zagrożone wychłodzeniem

Giżyccy policjanci codziennie sprawdzają miejsca, gdzie schronienia mogą szukać osoby bezdomne. Apelują również do mieszkańców o zgłaszanie sytuacji, gdy ktoś znajduje się w okolicznościach grożących wychłodzeniem organizmu.

Duży spadek temperatury i zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Szczególnej uwagi wymagają teraz osoby samotne, bezdomne, czy też nadużywające alkoholu. Giżyccy policjanci każdego dnia, również w ramach wspólnych patroli z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem.

Policjanci apelują, by nie pozostawać obojętnym na czyjąś krzywdę. Jeśli widzimy osobę potrzebującą, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy i powiadomić o tym funkcjonariuszy. Warto odwiedzić znajomego, czy sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. Reagujmy! Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję dodatkowo poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy" zaznaczając to miejsce na mapie. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte nadzorem w ramach codziennych służb policjantów.

 

  • na zdjęciu widnieje zakładka z aplikacji KMZB dot. bezdomności
Powrót na górę strony