Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Dwa miesiące lata za nami. To były bezpieczne wakacje

Za nami dwa wakacyjne miesiące. Ze wstępnych policyjnych danych wynika, że na drogach regionu było bezpieczniej niż rok temu.

To było bezpieczne lato - mówią policjanci ruchu drogowego. W porównaniu do ubiegłego roku na drogach Warmii i Mazur doszło do mniejszej liczby wypadków drogowych, mniej osób zginęło, mniej też zostało rannych. Odnotowano natomiast więcej kolizji drogowych, niż latem 2016 roku.

- O 75 wypadków mniej, ponad 100 mniej rannych, co najważniejsze mniej ofiar śmiertelnych. Spadła także liczba osób decydujących się na jazdę pod wpływem alkoholu. W lipcu i sierpniu ubiegłego roku ujawniliśmy blisko 900 kierujących, którzy byli pod wpływem działania alkoholu, natomiast podczas tych wakacji prawie o sto przypadków mniej - podsumowuje podinsp. Krzysztof Walaszczyk z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie.

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. O spokojne i bezpieczne powroty do domu, zadbają policjanci, którzy już dziś rozpoczynają wzmożone działania prewencyjno kontrolne: „ Bezpieczny weekend- ostatni weekend wakacji”