Policjanci promowali bezpieczeństwo - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci promowali bezpieczeństwo

Giżyccy policjanci uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa – Wydział Nauk Społecznych w Giżycku. Po przywitaniu gości, wszyscy uczestnicy imprezy mogli zapozanć się ze specyfiką pracy jaką jest służba w policji. Największym zainteresowaniem, wśród dzieci był policyjny radiowóz. Ten dzień sprawił im wiele radości.

Wczoraj, 24 września na Plaży Gminnej w Wilkasach odbyła się impreza rekreacyjna oraz popularno – naukowa pod nazwą "Weekend Zdrowia" zorganizowana przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa – Wydział Nauk Społecznych w Giżycku. W przedsięwzięciu udział wzięli również giżyccy policjanci. Takie spotkania są doskonałą okazją do tego, by promować szeroko rozumiane bezpieczeństwo i przybliżyć ludziom pracę policjanta.  Po oficjalnej częśći spotkania i przywiataniu gości, mieszkańcy  mogli zapoznać się z rolą i pracą służb mundurowych podczas zorganizowanego Pikniku.

Najmłodsi mieli możliwość przyjrzeć się z bliska elementom wyposażenia policyjnego, które z chęcia przymierzali, a rodzice chcąc uwiecznić ten moment robili swoim pociechom pamiątkowe zdjęcia.

Na imprezie nie zabrakło również wielu materiałów edukacyjnych skierowanych do dorosłej części społeczeństwa. Dorośli mogli zaponać się z tematem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dopalaczy, przemocy czy bezpieczeństwa w miejscu publicznym, gdzie szukać pomocy i jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Podczas rozmowy z policjantami było dużo zapytań nie tylko o samą służbę w szeregach policji ale również m.in. o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Takie spotkania plenerowe są doskonałą okazją do tego, by przypomnieć dzieciom o tym, że policjant jest tą osobą, na którą w razie potrzeby zawsze mogą liczyć.