Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Giżycka jednym z najlepszych wodniaków w Polsce

Sierż. szt. Paweł Pelikan z Posterunku Policji w Rynie wywalczył II miejsce na podium V Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie. Swoim wynikiem potwierdził to, co wielu wiedziało od dawna – że jest jednym z najlepszych wodniaków w kraju.

Paweł Pelikan w Policji pracuje od 10 lat. Na co dzień pełni służbę jako funkcjonariusz prewencji w Posterunku Policji w Rynie, który podlega pod Komendę Powiatową Policji w Giżycku. W okresie letnim, kiedy jeziora powiatu giżyckiego wypełniają turyści i rozmaite jednostki pływające, sierż. szt. Paweł Pelikan rozpoczyna pracę jako tzw. policyjny wodniak. Jego służba w tym okresie polega na codziennym patrolowaniu łodzią motorową jezior, sprawdzaniu kąpielisk, kontroli jednostek pływających oraz sprawdzaniu trzeźwości sterników. Żeglarstwo i pływanie jest dla niego nie tylko służbą, ale również jego pasją.

Przypomnijmy, że V Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym odbyły się w dniach od 16 – 18 maja 2018 r. w Giżycku. W zawodach tych wzięło udział 17 załóg policyjnych wodniaków z całej Polski - reprezentanci 16 komend wojewódzkich oraz Komendy Stołecznej Policji. Zawody zostały organizowane pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Patronowali im także Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów nadkom. Sławomir Koniuszy oraz Burmistrz Miasta Giżycko Wojciech Karol Iwaszkiewicz. Patronatem medialnym zawody objęły redakcje TVP Olsztyn oraz Radia Olsztyn.

 

 

Najlepszymi zawodnikami V Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym okazali się:

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

I MIEJSCE – sierż. Piotr Połeć (KWP we Wrocławiu)

II MIEJSCE – sierż. szt. Paweł Pelikan (KWP w Olsztynie)

III MIEJSCE – asp. Krzysztof Senk (KWP we Wrocławiu)

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium w klasyfikacji indywidualnej, otrzymali odpowiednio złotą, srebrną i brązową odznakę od Komendanta Głównego Policji, nagrody pieniężne od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów.

Giżycki policjant do sukcesu indywidualnego dołożył także znakomity wynik w klasyfikacji drużynowej, w której wspólnie z mł. asp. Wojciechem Paśnikowskim (z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie) zajął także II miejsce.

 

 

 

Pliki do pobrania