Stracił prawo jazdy w miejscu oznakowanym na KMZB - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił prawo jazdy w miejscu oznakowanym na KMZB

Wczoraj policjanci z giżyckiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości w miejscu znaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy wskazali to miejsce na DK-63 jako to, gdzie kierujący przekraczają dopuszczalną prędkość. Za przekroczenie dozwolonej prędkości prawo jazdy stracił mieszkaniec Barczewa.

Wczoraj giżyccy policjanci z Referatu Ruchu Drogowego prowadzili kontrolę prędkości w Giżycku, przy drodze krajowej nr 63. W miejscu tym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione przez mieszkańców zagrożenie „przekroczenia dopuszczalnej prędkości”. Funkcjonariusze tuż przed godziną 8:00 zatrzymali 49-letniego mieszkańca Barczewa. Mężczyzna pędził samochodem osobowym marki Volvo z prędkością 107 km/h w terenie zabudowanym, gdzie było ograniczenie do 50 km/h. 

Mężczyzna na trzy miesiące stracili prawo jazdy. Ponadto zapłacił wysoki mandat w wysokości 400 złotych, a na jego konto naliczone zostało 10 punktów karnych.

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy bezpośrednio przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Policjanci nie lekceważą żadnego naniesionego na nią zagrożenia. A w przypadku potwierdzenia – podejmują bezwzględne działania celem jego eliminacji.