Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mikołajki z policjantem – zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego

6 grudnia kojarzy się przede wszystkim z Mikołajkami. To właśnie tego dnia do wielu dzieci z powiatu giżyckiego zajrzał Mikołaj z drobnymi upominkami. Najlepszym prezentem jednak jest bezpieczeństwo. Dlatego też giżyccy policjanci wspólnie z Mikołajem odwiedzili najmłodszych w szkołach i przedszkolach, gdzie podczas spotkania milusińscy otrzymali odblaski.

Każdy dzień, każdy moment jest dobry na to, aby promować bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a szczególnie o tej porze roku, kiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego też, ważnym elementem bezpieczeństwa jest noszenie odblasków i bycie widocznym na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego, a szczególnie dla nadjeżdżających pojazdów.

Tym razem policjanci zadbali o to, aby w tym ważnym dniu dla dzieci jakim są Mikołajki, przekazać milusińskim drobny upominek w postaci opaski odblaskowej, która stanowi ważny element bezpieczeństwa na drodze. Z uwagi na to, że duże zagrożenie czyha na uczestników ruchu drogowego poza obszarem zabudowanym, gdzie często jest ciemno i brak jest oświetlenia, a także towarzyszą temu mgły i opady deszczu, czy śniegu policjanci postanowili, że upominki trafią do najmłodszych uczestników ruchu drogowego z terenów wiejskich, gminy Wydminy, Kruklanki i Miłki.

Cała akcja zorganizowana została po to, aby najmłodsi byli zawsze uśmiechnięci i przede wszystkim widoczni na drodze, a za tym bezpieczni.