DZIŚ POLICYJNE DZIAŁANIA "ALKOHOL I NARKOTYKI " - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIŚ POLICYJNE DZIAŁANIA "ALKOHOL I NARKOTYKI "

Od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu giżyckiego trwają działania "Alkohol i Narkotyki ". Policjanci ruchu drogowego prowadzą działania ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków.

Sprawdzenie stanu trzeźwości to element każdej kontroli drogowej. Coraz większa aktywność Policji w tym zakresie przekłada się na poziom bezpieczeństwa na drogach. Sukcesywnie wraz ze wzrostem kontroli spada liczba nietrzeźwych za kierownicą. Cieszy też fakt, że coraz więcej osób uważa za naturalne poinformować Policję o podejrzeniach, co do stanu trzeźwości innych użytkowników ruchu. W bieżącym roku mundurowi otrzymali kilka zgłoszeń, które pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu pijanego za kierownicą.

Wciąż niestety zdarza się, że bezmyślni kierowcy decydują się na jazdę po alkoholu. Dlatego oprócz doraźnych kontroli policjanci drogówki prowadzą wzmożone działania prewencyjno - kontrolne. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia – kirujących pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Wobec kierowcy może zostać także orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.