Dzielnicowi w szkołach - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi w szkołach

Wczoraj policjanci z giżyckiej komendy kontynuowali działania profilaktyczne ,, Bezpieczna droga do szkoły ” na terenie szkół podstawowych w powiecie giżyckim. Mundurowi mówili o bezpieczeństwie na drodze oraz omawiali tematykę agresji rówieśniczej, hejtu i innych niebezpieczeństw.

Wczoraj przed południem dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku oraz Posterunku Policji w Wydminach przeprowadzili spotkania w Szkołach Podstawowych. Uczniom szkoły w Miłkach i Wilkasach mundurowi przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez przejście dla pieszych. Omówili rolę elementów odblaskowych oraz w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo własne podczas jazdy na rolkach, hulajnodze czy rowerze. Zwolennikom podróży na rowerze przypomnieli o podstawowych zasadach i przepisach korzystania z jednośladu.

W spotkaniu z uczniami klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Wilkasach udział wzięli również przedstawiciele Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy uczyli m.in. reanimacji i udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło przy tym zajęć praktycznych i ćwiczeń na fantomie.

Młodzież mogła zobaczyć też sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie i podczas zabezpieczania imprez masowych.