Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Pieszy w ruchu drogowym”. Cykl spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Giżycku oraz Pan Mirosław Boć organizują wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. W ramach organizowanych spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, przybliżają im zasady bezpieczeństwa oraz przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Wczoraj, 6 listopada br funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku oraz Pan Mirosław Boć, który od wielu lat uczestniczy w profilaktyce na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym wspólnie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku. Spotkania miały na celu zapoznanie uczniów z zasadami prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię, aby ci wiedzieli jak bezpiecznie poruszać się po drogach i bezpiecznie dotrzeć do celu.

Prelegenci rozmawiali z dziećmi o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Przypomnieli, że zwolennicy podróży na rowerze muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz niewątpliwej przyjemności, to olbrzymia odpowiedzialność i przepisy, do których tacy kierujący powinni się stosować. Uczniowie dowiedzieli się o tym, w jakie elementy powinien być wyposażony rower oraz dlaczego w czasie jazdy powinno się używać kasku.

Organizatorzy spotkania zachęcali uczniów, aby nosili elementy odblaskowe nie tylko poza terenem zabudowanym, szczególnie teraz, kiedy szare dni szybko przechodzą w ciemne noce, a piesi w takich warunkach mogą być gorzej widoczni przez kierowców.

Zwrócili uwagę na to, że nawet niewielki element odblaskowy sprawia, że jesteśmy na drodze bardziej widoczni, a co za tym idzie, bardziej bezpieczni. Wskazano, że nie musi to być kamizelka. Świetnie sprawdzi się również opaska, czy kurtka z naszytym odblaskiem.

Wspólne działania będą odbywały się cyklicznie.