Pływanie to jej pasja. Kolejne miejsce na podium

Od zawsze interesowała się sportem. Zaczęła jako dziecko i tak zostało, pływa od 13 lat. Regularnie bierze udział w zawodach sportowych i zajmuje pierwsze miejsca na podium. Nasza policjantka posterunkowa Wiktoria Łukasik kolejny raz przywiozła medale za zajęcie pierwszego miejsca w Mistrzostwach Służ Mundurowych w Pływaniu.

Jej przygoda z pływaniem miała początek jeszcze w dzieciństwie, jak mówi pływa od 13 lat. Już jako 7-latka bardzo lubiła sport, wybrała pływanie. Przez wszystkie lata stara się regularnie odbywać treningi, kiedy jest okazja bierze udział w zawodach po to, aby sprawdzić siebie, swoje możliwości i umiejętności. Jak sama mówi „to moja pasja”.

Posterunkowa Wiktoria Łukasik w szeregi Policji wstąpiła w tym roku, ukończyła kurs podstawowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i obecnie pełni służbę w giżyckiej komendzie. Będąc na kursie podstawowym aktywnie włączała się w przedsięwzięcia sportowe m.in. uczestniczyła i reprezentowała Komendę Powiatową Policji w Giżycku w XVII Międzynarodowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu Długodystansowym, które odbyły się w akwenie Jeziora Kierskiego w Poznaniu-Kiekurz w lipcu br. Tam, Wiktoria zajęła pierwsze miejsce w kategorii kobiet, przepływając dystans 3000 metrów uzyskała czas: 00:45:21,17 za co została uhonorowana pucharem Komendanta Głównego Policji. To nie koniec jej zmagań, kolejny raz pokazała co potrafi. W minioną sobotę, 30 listopada br na krytej pływalni w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Służb Mundurowych w Pływaniu. Do rywalizacji stanęła i ona oraz 169 rywali.

• sztafety 4 x 50 m stylem dowolnym.

W kategorii „OPEN” jedną z najlepszych zawodniczek mistrzostw okazała się właśnie posterunkowa Wiktoria Łukasik reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Giżycku zajmując pierwsze miejsce na dystansie: 50 m grzbietowy, 100 m grzbietowy i 100 m zmienny.

W swojej kolekcji Wiktoria posiada bardzo dużo medali, pucharów i dyplomów z ukończenia zawodów w dyscyplinie takiej jak pływanie. Posterunkowa Wiktoria Łukasik powiedziała, że to nie koniec jej pasji, być może weźmie udział w mistrzostwach świata.