Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontynuacja spotkań z młodzieżą w ramach działań edukacyjnych „Piłeś? Nie jedź!”

„Piłeś? Nie jedź!” to działania profilaktyczno-edukacyjne skierowane do uczniów szkół ponadpostawowych w Giżycku, które mają na celu przekonanie młodych kierowców do tego, aby nigdy nie prowadzić auta pod wpływem alkoholu. Spotkania realizują giżyccy Policjanci, Mirosław Boć, który od wielu lat działa w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przedstawiciele Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

Podczas organizowanych spotkań omawiany jest temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności negatywne zachowania kierowców na drodze, a w tym jazda pod wpływem alkoholu. Prelegenci informują i przypominają o skutkach i konsekwencjach takiego zachowania na drodze. Oprócz odpowiedzialności karnej za jazdę pod wpływem alkoholu, często dochodzi do tragedii na drodze, gdzie tragedia dotyka wszystkich uczestników biorących udział w tego typu zdarzeniach.

Przypominamy! Decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu warto wiedzieć z jak poważnymi konsekwencjami wiąże się nasze zachowanie. W Polsce dopuszczalny poziom alkoholu we krwi kierowcy musi być mniejszy niż 0,2 promila. Za uzyskanie lub przekroczenie dozwolonego limitu alkoholu w wydychanym powietrzu (czyli 0.1 mg w dm3 w wydychanym powietrzu lub 0,2 promila stężenia alkoholu we krwi) grozi grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat. Jeżeli poziom alkoholu we krwi jest większy i przekracza 0,5 promila kierujący dopuścił się przestępstwa, grozi za to pozbawienie wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia samochodu nawet do 15 lat. Jednak największą ceną lekkomyślnego zachowania może być spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, z którego konsekwencjami pozostaniemy do końca życia.

Kolejne spotkania odbędą się w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Giżycku oraz w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku.

 

Jednocześnie realizowane są spotkania edukacyjne w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zagrożeń z jakimi na co dzień mogą się spotkać młodzi ludzie.

   

Powrót na górę strony