Dachowanie i nietrzeźwa kierująca - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Dachowanie i nietrzeźwa kierująca

Policjanci z Giżycka wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu wczorajszym w godzinach porannych w jednej z miejscowości powiatu giżyckiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca samochodem Ford straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, a następnie dachowała. Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do zdarzenia z udziałem kierującej doszło w poniedziałek (29. 06. 2020 r.) w godzinach porannych, w miejscowości Siedliska. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Ford, 24-letnia mieszkanka powiatu suwalskiego, na łuku drogi drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, a następnie pojazd uległ „dachowaniu”. Na szczęście kierująca sama zdołała wydostać się z pojazdu i nie odniosła poważnych obrażeń ciała. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało, że kierująca pojazdem była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym.

Tego samego dnia (29. 06. 2020 r.) ok. godz.22:30 policjanci interweniowali wobec innej kierującej, która prowadziła samochód osobowy marki Ford Galaxy w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało, że kierująca miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta oświadczyła, że zjechała na pobocze, po stwierdzeniu, że jest zbyt pijana aby dalej jechać. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grożą jej 2 lata więzienia. Sąd zdecyduje także, na jak długo straci prawo jazdy.

Giżyccy policjanci apelują do Państwa o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności na drodze. Pamiętajmy, aby wybierając się w podróż zawsze być wypoczętym i trzeźwym. W przypadku, gdy mamy podejrzenie, że możemy mieć do czynenia na drodze z nietrzeźwym kierującym, a nie jesteśmy w stanie go powstrzymać od prowadzenia w takim stanie auta, wówczas niezwłocznie powiadommy Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Taką postawą możemy zapobiec tragedii i uratować ludzkie życie.