Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy i piraci drogowi – podsumowanie drogowego weekendu

Dwóch nietrzeźwych kierowców i pięć zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. To bilans minionego weekendu na drogach powiatu giżyckiego. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i zachowanie ostrożności.

W miniony piątek, 11 września w miejscowości Konopki Wielkie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego VW Passatem, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Na tzw. „pięćdziesiątce” kierowca pędził z prędkością 119 km/h.

W sobotę, 12 września w m. Miłki na miernik prędkości giżyckiej drogówki wpadł kierujący Volvo. Pomiar wykazał, że poruszał się on 124 km/h. Natomiast w niedzielę, 13 września policjanci na przekroczeniu prędkości ujawnili trzech kierowców. Dwóch z nich to kierowcy samochodów marki BMW, którzy zostali zatrzymani w m. Miłki tuż po godz. 07:00. Pierwszy jechał z prędkością 108 km/h, drugi dozwolną prędkość przekroczył o 80 km/h. Trzeci - rekordzista wpadł na ,,pięćdziesiątce'' w m. Konopki Wielkie. 47-letni kierowca subaru jechał 138 km/h.

Wszyscy stracili prawa jazdy. Zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Brakiem wyobraźni wykazali się też dwaj kierowcy, którzy postanowili prowadzić auto będąc w stanie nietrzeźwości. Jako pierwszy, 12 września został zatrzymany kierowca Audi. Badanie alkomatem wykazało, że 37-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w nocy z soboty na niedzięlę w centrum Giżycka. Policjanci patrolując rejon, zauważyli pojazd, który na ich widok gwałtowanie skręcił. Badanie wykazało, że kierowca VP Passata miał 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że 21-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowcom ,,z promilami'' grozi teraz 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Powrót na górę strony