Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci od początku września prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”

Początek roku szkolnego spowodował zdecydowany wzrost natężenia ruchu kołowego jak i pieszego w rejonach placówek oświatowych. Policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w rejonach szkół i przedszkoli.

W godzinach rannych oraz popołudniowych w pobliżu szkół i przedszkoli można zauważyć patrole policji. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci drogówki, wydziału prewencji, a także dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Głównym celem funkcjonariuszy jest przede wszystkim przeprowadzanie przedsięwzięć zapewniających właściwy nadzór nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół, ale i również na drogach do nich prowadzących.

Policjanci zwracają również uwagę na pojazdy, które przewożą dzieci oraz młodzież do placówek oświatowych. Sprawdzają uprawnienia oraz stan trzeźwości kierowców. Zwracają też szczególną uwagę na to, czy dzieci oraz młodzież korzystają prawidłowo z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików.

Apelujemy !

W szczególności o ostrożność i rozwagę, którą należy zachować przy przejściu przez jezdnię. Do wszystkich kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności i uwagi właśnie w rejonie szkół i przedszkoli. Zatrzymajmy samochód przed przejściem dla pieszych, aby dzieciaki mogły bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a po zakończonych lekcjach wrócić do domu. Wszystkim życzymy bezpiecznej drogi do szkoły.

Powrót na górę strony