Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził ponad 2 kilogramy marihuany. Został zatrzymany

Policjanci mając podejrzenia, że jeden z mieszkańców powiatu giżyckiego może przewozić narkotyki w aucie, zatrzymali kierowcę do kontroli i się nie pomylili. U 32-latka w aucie znaleźli ponad 2 kilogramy marihuany oraz 12 gramów kokainy. Mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Zadaniem i celem policjantów z Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej giżyckiej komendy jest monitorowanie i rozpoznanie środowisk osób zajmujących się przestępczością narkotykową. Kolejny raz funkcjonariusze stanęli na wysokości zadania. Podejrzewali, że 32-latek, mieszkaniec powiatu giżyckiego może posiadać środki odurzające. Nie pomylili się i podczas kontroli drogowej w aucie 32-laka ujawnili i zabezpieczyli ponad 2 kilogramy marihuany oraz 12 gramów kokainy. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Zatrzymany przez policjantów 32-latek trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych.

18 września br. Sąd Rejonowy w Giżycku zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 32-latek już wcześniej dopuszczał się przestępstw w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i z tego tytułu odbywał kary pozbawienia wolności. Teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony