,,ROAD SAFETY DAYS" - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,ROAD SAFETY DAYS"

Głównym założeniem akcji ,,Road Safety Days” jest WIZJA ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Działania odbywają się w dniach 16 – 22 września 2020 roku. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane między innymi przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Policjanci giżyckiej drogówki, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach, realizując działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” podczas kontroli kierowców zwracali im uwagę na sposób prowadzenia pojazdów oraz rozsądne zachowanie na drodze, tak aby dążyć do tak zwanej WIZJI ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Także dzielnicowi i policjanci złamujący się profilaktyką społeczną podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą przypominają, że największy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym mają sami użytkownicy dróg. Pamiętajmy, że tylko od nas zależy czy bezpiecznie dojedziemy lub dojdziemy do celu.

Zawsze stosujmy się do zasad ruchu drogowego, przestrzegajmy przepisów i zachowujmy zdrowy rozsądek! Postępujmy tak zawsze, a nie tylko w tym jednym dniu!

 

Powrót na górę strony