Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądź obojętny! Reaguj, gdy ktoś potrzebuje pomocy

Kiedy temperatura na zewnątrz spada, jest zimno i mokro nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Ostatnie dni były wyjątkowo mroźne. Nastąpiło znacznie ochłodzenie i temperatura na zewnątrz, zwłaszcza w nocy spadał nawet do -30 stopni Celsjusza. Nadal zima nie odpuszcza jest zimno i mokro. Zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu chłodu i zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze.

Wczoraj (20.01.2021 r.) giżyccy policjanci interweniowali dwa razy w takich przypadkach.

Do pierwszego zdarzenia doszło o godz. 15:24 na ul. Bohaterów Westerplatte w Giżycku, gdzie nietrzeźwy mężczyzna spał na klatce schodowej.

Do drugiego zdarzenia doszło o godz. 15.30 na ul. Łąkowej w Giżycku, gdzie nietrzeźwy mężczyzna leżał na ulicy.

Mężczyźni znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu, nie potrafili samodzielnie utrzymać równowagi. Jeden z nich noc spędzili w ciepłej celi, gdzie został doprowadzony do wytrzeźwienia w celach opiekuńczych, natomiast drugi mężczyzna został przekazany pod opiekę rodziny. Być może dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu, wczoraj udało się uratować dwa ludzkie życia.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer alarmowy 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

  • na zdjęciu jest policjant, który interweniuje wobec osoby leżącej na śniegu
    Reagujmy, gdy ktoś potrzebuje pomocy
Powrót na górę strony