Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Nowe ograniczenia jasno mówią „Zakaz wychodzenia z domu osób do 18 roku życia bez opieki dorosłego”

  W związku z epidemią koronawirusa SARA-CoV-2 z dniem 1 kwietnia, aż do odwołania weszły w życie kolejne ograniczenia dotyczące m.in. poruszania/przemieszczania się osób niepełnoletnich. Przypominamy, że osoba, która nie ukończyła 18 roku życia, z domu może wyjść tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Łamanie prawa może zakończyć się mandatem lub skierowaniem wniosku do sądu.

 2. Policjantki i strażacy edukowali o bezpiecznych zachowaniach nad wodą

  Policjantki z giżyckiej komendy wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wydminach zorganizowali piknik profilaktyczny w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą''. Wydarzenie odbyło się na plaży ,,u Agaty'' w Wydminach. Policjantki edukowały o zasadach bezpieczeństwa oraz przeprowadziły konkurs dla najmłodszych a strażacy wykonali pokaz ratowania osoby z wody oraz uczyli pierwszej pomocy przedmedycznej.

 3. Tragiczny wypadek pod Giżyckiem. Nie żyje 27 – letni kierowca

  Tragiczny wypadek w miejscowości Piękna Góra koło Giżycka. Nie żyje 27 – letni kierowca, który uderzył autem w drzewo. Do zdarzenia doszło w środę (20.07.2022 r.) około godziny 23:00. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 4. Komenda

 5. Śmiertelny wypadek na trasie Spytkowo – Kruklanki

  33 – latek zginął w wyniku wypadku do jakiego doszło na trasie Sptykowo – Kruklanki. Szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśnią funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

 6. Zginął pieszy. Nie miał żadnych elementów odblaskowych

  Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w m. Gajwo na drodze krajowej K 63. Kierująca audi potrąciła pieszego, który w miejscu niezabudowanym szedł drogą bez żadnych elementów odblaskowych. Niestety mężczyzna w wyniku obrażeń zmarł na miejscu. Policjanci przypominają także o obowiązku noszenia odblasków.

 7. Kierownictwo

 8. Giżycko

 9. Bezpieczne wakacje - tematem spotkań policjantów z dziećmi

  Giżyccy policjanci zawitali do Przedszkola ,,Krasnal'' w Giżycku. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą, w domu, na drodze oraz zabaw na powietrzu. Podczas spotkania dzieci mogły zobaczyć sprzęt jaki wykorzystują podczas służby policjanci oraz wsiąść za kierownicę radiowozu oraz policyjnego motocykla.

 10. „Stop pijanym kierowcom” - wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym

  „Stop pijanym kierowcom” - pod takim hasłem Policjanci z Giżycka wspólnie z dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Panią Ewą Ostrowską przeprowadzili działania na giżyckich ulicach.

Powrót na górę strony