Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolska Kampania Dzieciństwo bez przemocy. To wyraz sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce.

Akcja trwa od 8 października do 19 listopada bt. Celem kampanii jest wyrażenie sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce oraz uwrażliwienie na ten ważny społecznie problem. Kampania organizowana jest przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dziecka.

W ramach prowadzonej kampami można zaplanowac, a nawet trzeba inicjatywy edukacyjne skierowane zarówno do osób dorosłych jak i dzieci i młodzieży, dzięki którym zwiększy się ich wiedza i umiejętności chroniące dzieci przed przemocą. Takie spotkania podjęli policjanci z Giżycka, przede wszystkim spotykają się z dyrektorami oraz pedagogami szkolnymi i omawiają temat zjawiska przemocy w szkole i potrzebę działania, zwiększenia świadomości uczniów. Pamiętajmy, że przemoc rówieśnicza to działanie innych dzieci lub młodzieży, które są agresywne, zastraszające, poniżające lub szkodliwe wobec rówieśników. To przemoc fizyczna, psychiczna i emocjonalna, a także cyberprzemoc, czyli agresja realizowana za pomocą Internetu i mediów społecznościowych.

I właśnie o tym, o przemocy psychicznej, fizycznej, emocjonalnej i tak często stosowanej przemocy rówieśniczej swoją akcję policjanci rozpoczęli w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku, gdzie rozmawiali z uczniami klas 7. Spotkania odbyły się również w Szkole Podstawowej w Gawilkach Wielkich, gdzie uczestnikami byli ci najmłodsi uczniowie. To oni nie do końca zdający sobie sprawę z powagi sytuacji powinni już od najmłodszych lat rozwijać świadomość i wiedzę na krzywdę wobec drugiego człowieka. Posiadać świadomość, że kopanie, duszenie, szarpanie czy też popychanie to przemoc, która sprawia ból i obrażenia ciała w postaci siniaków, zadrapań, złamań czy też niewidoczne rany psychiczne. Powinny wiedzieć, że zastraszanie, wyśmiewanie, poniżanie, upokarzanie, manipulowanie czy też krytykowanie kolegi/koleżanki to rodzaj przemocy, która osłabia wartości i prowadzi często do depresji, zaburzeń emocjonalnych, czy tragedii.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą realizowane będą do 19 listopada br, ze zwróceniem szczególnej uwagi na poszanowanie godności drugiego człowieka, tolerancji, akceptacji, której tak często brakuje w środowisku rówieśniczym.

  • spotkanie z pedagogiem szkolnym
  • spotkanie z uczniami klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 7 w Gizycku
Powrót na górę strony