Weekendowe podsumowanie działań policjantów ruchu drogowego na terenie powiatu giżyckiego
Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku prowadzili wzmożone kontrole ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
Policjanci przeprowadzili 56 kontroli drogowych, w trakcie których ujawniono 49 wykroczeń. Aż 40 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym 33 przypadki miały miejsce w rejonach przejść dla pieszych.
Ponadto ujawniono: 2 przypadki nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu, 2 przypadki nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi, 2 przypadki nieprawidłowego wyprzedzania,1 przypadek nieprawidłowego zachowania wobec rowerzysty, 2 przypadki niekorzystania z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przebadali 53 kierujących na stan trzeźwości – wszyscy byli trzeźwi. Zatrzymano także 3 dowody rejestracyjne – 2 za brak aktualnych badań technicznych, 1 za niewłaściwy stan techniczny pojazdu.
Policjanci interweniowali również na miejscu trzech kolizji drogowych, które nie wymagały hospitalizacji uczestników. Niestety, doszło do jednego wypadku drogowego w miejscowości Pietrasze gm. Wydminy z udziałem motocyklisty. Z ustaleń policjantów wynika, że 29-letni kierujący motocyklem, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem osobowym. Obaj kierowcy byli trzeźwi. W wyniku doznanych obrażeń motocyklista został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Ełku. W trakcie czynności ustalono również, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olecku celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 miesiąca.