Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Koronawirus: Przestrzegajmy przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się wirusa.

Przypominamy, że wciąż obowiązują przepisy dotyczące obostrzeń wprowadzonych w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w określonych prawem przypadkach. Prosimy, aby na bieżąco zapoznawać się z komunikatami rządowymi dotyczącymi aktualnych zasad i ograniczeń sanitarnych.

Giżyccy policjanci prowadzą działania informacyjne dotyczące bezpieczeństwa w zakresie obowiązujących obostrzeń w związku z panującą pandemią koronawirusa. W ramach tych działań funkcjonariusze apelują o zakrywanie ust i nosa w miejscach, gdzie nie możemy zachować dystansu i bezpiecznej odległości. W związku z tym policjanci odwiedzają placówki m.in. handlowe i przypominają o tym obowiązku. W przypadku nie respektowania prawa funkcjonariusz ma możliwość ukarania mandatem karnym w wysokości do 500 złotych. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu policjant skieruje wniosek do sądu, wniosek może być również skierowany do inspekcji sanitarnej o wdrożenie postępowania administracyjnego.

Pamiętajmy, że w dalszym ciągu walczymy z koronawirusem i dla wspólnego bezpieczeństwa wszyscy musimy przestrzegać przepisów.

Pamiętajmy przede wszystkim o tym ważnym obowiązku zakrywaniu ust i nosa, przestrzeganiu epidemicznych standardów higieny oraz zachowaniu właściwego społecznego dystansu.


Przypominamy, że zakrywanie ust i nosa (z wyjątkami określonymi prawem wynikającymi ze stanu zdrowia) jest obowiązkowe:

1) w środkach publicznego transportu zbiorowego;
2) w miejscach ogólnodostępnych – chybachyba że będzie zachowana odległość 1,5 m;
3) w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej;
4) w obiektach handlowych lub usługowych;
5) w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu.

Zachęcamy, aby na bieżąco zapoznawać się z komunikatami rządowymi dotyczącymi  aktualnych zasad i ograniczeń sanitarnych oraz dodatkowymi obostrzeniami w powiatach z największym przyrostem zakażeń.

Źródło:https://www.gov.pl/

  • na zdjęciu widoczni są ludzie w maseczkach
Powrót na górę strony