Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję

Giżyccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli trzy jednostki broni palnej oraz 36 sztuk amunicji.

Do zdarzenia doszło w środę (04.11. 2020r.), kiedy to w wyniku dobrego rozpoznania i działań operacyjnych funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym kierował 37-latek. Jak się okazało mężczyzna posiadał przy sobie naładowaną broń. W samochodzie znajdowała się też strzelba z amunicją. Mężczyzna nie posiadał zezwolenia na posiadanie tego typu broni. Policjanci zabezpieczyli nielegalny sprzęt i zatrzymali mężczyznę. Tłumaczył, że pistolet i strzelbę wraz z amunicją znalazł dawno temu w lesie wykrywaczem metali.

Drugi z mężczyzn wpadł w ręce kryminalnych kilka dni wcześniej (26.10.2020r.), również podczas drogowej kontroli. W trakcie sprawdzenia okazało się, że 33–latek posiada przy sobie broń gazową, na którą nie ma zezwolenia. Ponadto funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania, a pojazd nie miał wymaganych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem.

Posiadanie broni palnej lub amunicji bez zezwolenia zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 • na zdjęciu znajduje się pistolet metalowy z drewnianą rękojeścią, nad którym leży miarka centymetrowa
  zabezpieczony pistolet
 • na zdjęciu znajduje się strzelba metalowa z drewnianą rękojeścią nad którą ułożona jest centymetrowa miarka
  zabezpieczona strzelba
 • na zdjęciu znajduje się metalowy magazynek obok którego leżą cztery sztuki nabojów w kolorze żółtym, nad nimi leży centymetrowa miarka
  zabezpieczona amunicja
 • na zdjęciu znajduje się nabój w przekroju średnicy trzymany w palcach, na których są niebieskie rękawiczki
  zabezpieczona amunicja
Powrót na górę strony