Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przypominają - Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych w 2021

W tym roku, ze względu na panującą sytuację epidemiczną związaną z COVID-19 ferie zimowe dla wszystkich uczniów odbywają się jednocześnie na terenie całego kraju w terminie od 4 do 17 stycznia 2021 roku

Rekomenduje się, aby w czasie zimowego wypoczynku uczniowie pozostali blisko swoich miejscowości zamieszkania, należy bowiem ograniczać zwiększoną mobilności w tym okresie, przez co zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aby zimowy odpoczynek przebiegał spokojnie i szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dla rodziców i opiekunów jest to czas wzmożonej uwagi skierowanej na warunki bezpieczeństwa tego wypoczynku. Należy pamiętać, że zima niesie ze sobą szczególne zagrożenia, którym sprzyjają zmienne warunki atmosferyczne. Przypominamy i zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi bezpiecznych ferii.

Niech dzieci i młodzież cieszą się swobodą. Jednak niech zawsze dbają o bezpieczeństwo swoje i osób im towarzyszących i nie szukają przygód zagrażających życiu lub zdrowiu. Życzymy odpoczynku oraz nabrania sił i motywacji do dalszej nauki. Zapraszamy również najmłodszych do konkursu:

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/76450,Sniezny-dekalog-na-ferie-zimowy-konkurs-dla-dzieci-i-mlodziezy-ktore-Kreci-bezpi.html

Powrót na górę strony