Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyeliminowani z ruchu za jazdę w stanie nietrzeźwości

Giżyccy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że każda nietrzeźwość na drodze stanowi poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników. Wobec tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu, policjanci wyciągają konsekwencje.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany wczoraj (30.03.2021 r.) w Giżycku na ul. Koszarowej. Ze zgłoszenia przekazanemu dyżurnemu jednostki wynikało, że kierowca citroena spowodował kolizję i prawdopodobnie jest pijany. Policjanci będący na miejscu interwencji potwierdzili zgłoszenie. Faktycznie kierowca citroena był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna jadąc swoim autem doprowadził do kolizji z innymi pojazdami. Uszkodzeniu uległy dwa osobowe auta, które były prawidłowo zaparkowane.

Drugi z kierowców został zatrzymany dzisiaj (31.03.3021 r.) w m. Wejdyki gm. Ryn. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy skody. Okazało się, że miał blisko 0,5 promila alkoholu. Teraz kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie, z pewnością nie unikną odpowiedzialności.

Policjanci ponownie apelują o zachowanie rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

 

Powrót na górę strony