Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa

Giżycka Policja w trosce o życie i zdrowie mieszkańców powiatu apeluje o bezwzględne zasłanianie ust i nosa oraz przestrzeganie dystansu społecznego szczególnie, że ostatnie statystyki zakażeń nie napawają optymizmem. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo naszych bliskich, a także zatroszczmy się sami o siebie. Panująca obecnie pandemia, to bardzo trudny czas dla nas wszystkich, ponieważ funkcjonujemy z dużym obciążeniem różnych ograniczeń i izolacji, co w pewnym stopniu zakłóca naturalny stan, ale nie dajmy się i żyjmy bezpiecznie.

Giżyccy policjanci od samego początku trwania epidemii prowadzą działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Priorytetem tych działań jest przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Niestety jeszcze wiele osób nie stosuje się do zaleceń, lekceważąc nakaz zakrywania ust i nosa. Każdego dnia funkcjonariusze odnotowują około 40 przypadków nie stonowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Realizując swoje czynności, funkcjonariusze proszą o zdrowy rozsądek i apelują o zakrywanie ust oraz nosa, a także zachowanie dystansu społecznego. Policjanci także kontrolują środki komunikacji, placówki handlowe, lokale gastronomiczne i inne miejsca, gdzie mogą się gromadzić ludzie. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu wspólnie walczymy z pandemią COVID-19 i mając na uwadze zagrożenie, wszyscy bez wyjątków, musimy przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zadbajmy o siebie i innych, zasłaniajmy usta oraz nos w autobusie, tramwaju, pociągu, a także w sklepie, banku, na poczcie, w przychodni, w szpitalu — tam, gdzie spotykamy się z większą liczbą osób.

 

  • Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa
Powrót na górę strony