Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli 200 gramów amfetaminy i zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców

Giżyccy kryminalni zabezpieczyli 200 gramów amfetaminy, natomiast policjanci giżyckiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Teraz mężczyźni za swoje zachowanie poniosą konsekwencje, będą odpowiadać przed sądem.

Giżyccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w miniony piątek (09.04.2021) zatrzymali do kontroli drogowej osobowe auto. Podczas przeszukania przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili worek foliowy, w którym znajdował się biały proszek. W toku dalszych czynności, podczas przeszukania mieszkań, które zajmowali mężczyźni zostały ujawnione i zabezpieczone kolejne porcje narkotyków. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że to amfetamina. Łącznie zostało zabezpieczonych 200 gramów amfetaminy. 35- i 33-latek zostali zatrzymani. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

  - Zabezpieczone narkotyki w  workach foliowych

Podczas minionego weekendu giżyccy policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy, który postanowił wsiąść za kierownicę po alkoholu, zakończył swoją jazdę w przydrożnym rowie. Zdarzenie miało miejsce w sobotę kilka minut po godzinie 6:00 na trasie Szczybały Giżyckie - Wilkaski. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca jadąc osobowym oplem w pewnym momencie na łuku drogi w lewo zjechał na prawe pobocze i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył autem w drzewo. Opel w efekcie dachował. Świadkiem całego zdarzenia była inna kierująca, która powiadomiła służby ratunkowe. Kierowca opla nie odniósł obrażeń, jednak badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany do kontroli w niedzielę w Giżycku. Policjanci widząc, że kierowca mazdy nie pewnie prowadzi swoje auto, postanowili zatrzymać go do kontroli. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 39-latek miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy.

Powrót na górę strony