Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja zaprasza w swoje szeregi ! Terminy przyjęć w 2022 roku

Policjant - to zawód dla ludzi z pasją. Wiąże się z oddaniem i zaangażowaniem. To służba trudna i wymagająca. Jednocześnie przynosi wiele satysfakcji z niesienia pomocy innym i daje możliwości samorealizacji, kształcenia się i awansowania.

Przygoda z Policją rozpoczyna się od etapu kwalifikacyjnego, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. To test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny i rozmowa kwalifikacyjna, a także szereg badań lekarskich. Kiedy kandydat spełnia wszystkie kryteria zostaje przyjęty w szeregi formacji i ślubuje„…służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”. Wtedy adept jest gotowy by rozpocząć półroczny kurs w szkole policyjnej.

Zawód policjant to praca ciekawa ale i wymagająca poświęceń. To również praca dzięki, której można się realizować, kształcić i pomagać innym. To praca dla ludzi z pasją, która mimo dużej odpowiedzialności daje dużo satysfakcji. Zainteresowani służbą w Policji niezbędne informacje, wzory dokumentów znajdą się na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie , Komendy Głównej Policji (www.policja.pl). Zapraszamy także do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku przy ul. 1 – go Maja 26. W Zespole Kadr i Szkolenia chętni dowiedzą się bezpośrednio jak wygląda procedura wstąpienia w szeregi Policji.

 

Dla tych, którzy chcą
robić w życiu coś
pożytecznego, czuć
wyjątkowość swojej
profesji i mieć stałość
zatrudnienia:
Praca w Policji

 

Ogłoszenie

UWAGA !!!

Komendant Główny Policji

określił minimalną liczbę osób planowanych do przyjęcia do służby w Policji w roku 2022 na poziomie 4 853 oraz następujące terminy przyjęć:
7 marca,
14 czerwca,
2 sierpnia,
19 września,
29 grudnia.

Liczba osób planowanych do przyjęcia do służby stanowić będzie odzwierciedlenie poziomu wakatów w garnizonie warmińsko – mazurskim.

Powrót na górę strony